Hannah Crawford Elementary 3rd quarter honor roll


Submitted content



Hannah Crawford Elementary School

Third Quarter Honor Roll

Fifth Grade

Honor Roll: Mrs. Criswell: Maddy Bickert, Lilly Kerce, Ella McGrady, Grady Riggle, Harmony Russell, Randall Saum, Kyle Smith, Isaac Stirm, Gabe Stratton, Amira Sutter

Mrs. Jones/Ms. Beck: Bryant Berry, Hayden Finney, Andy Fraizer

Miss Routzahn: Aubrey Betts, Drew Bickert, Kylah Bodkin, Grayden Bohach, Claire Esterline, Olivia Friley, Sydney Link, Alaina Parr, Jax Rike

Merit Roll: Mrs. Criswell: Hudson Edwards, Sophia Gray, Sofia Kanellakis, Christian Mott, Lane Riley, Kenzi Rowland, Cleo Thew

Mrs. Jones/Ms. Beck: Bobbie Baker, Rylee Bloomfield, Savanah Byers, Kiptyn Cass, Selena Cromer, Leam Hensley, Paelyn Horsley, Ava King, Cameron Lemaster, Jacob Palenshus, Evan Virts

Miss Routzahn: Lilly Appleby, Ashlynn Beck, McKayla Brown, Grayson Grove, Noah Metzger, Norrie Plank, Nate Ruth

Fourth Grade

Honor Roll: Miss Reiter: Meadow Achberger, Grace Cooley, Kinley Hoepf, Brock Lisle, Olivia Moore

Miss Smith: Zoe Dyer, Sophia Fox, James Schwenning, Luke Skaggs

Mr. Tinnermeier: Graysen Edgington, NJ Foy, Sophia Keller, Cami Roston, Finley Rowlinson, Shiloh Schenz, Emily Schwenning, Taylor Shields

Merit Roll:

Miss Reiter: Adalyn Bond, Keira Dunfee, Ryan Fankhauser, Grace Gayheart, Audrey Grau, Alex Hartman, Gavin Miller, Carter Rittenour, Greta Smith, Ansley Witter, Hayden Young

Miss Smith: Sophie Allen, Brianna Brown, Eli Cramer, Harper Davis, Chrisha Dyer, Benjamin Gies, Alexis Jackson, Brynsley Kitchin, Mackenze McAdow, Aubrey Messenger, Riley Ray, Kellan Roski, Grayson Strausbaugh, Mika Suarez

Mr. Tinnermeier: Zane Booker, Trey Bruner, Gracelynn Ditmars, Abby Ehmann, Ella Harding, Mia Hoover, Jentsen Landon, Tanner Piper, Ethan Ruth, Emma Stinehelfer, Sapphira VanBuren

Third Grade

Honor Roll: Mrs. Bishop: Michael Cramer, Logan Foust, Adeline Gardner, Averie Hill, Jaxson Lewis, Liam McConnell, Lucas Rader

Ms. Hickman: Sophia Duncan, Sydney Finnan, Townes Hoover, Evan LaForest, Karleigh Shelton

Mrs. Perkins: Callie Bolles, Braxton Clingman, Deklyn Landon, Alaina Riggle, Violet Rossman, Adrianna Saum, Avary Stirm, Devin Stump, Jackson Sutherland, Carter Weber

Merit Roll: Mrs. Bishop: Haylee Finney, Jonah Foght, Jaxson Ginter, Trevor Greathouse, Roman Hoover, Jessani Lantz, Aubrie Miller, Gavin Miller, Adie Rayborn

Ms. Hickman: McKenna Bacon, Logan Fruth, Quinn Grau, Trenten Heefner, Cali Maynard, Collin Metzger, Amanda Olmstead, Molly Perkins, Kolten Spears, Emma Weithman, Rhylee Worden

Mrs. Perkins: Kane Alberty, Paxen Bauer, Chase Beck, Trey Dean, Derek Keller, Alexis Moore, Landon Sherk, Kai Suarez

https://www.galioninquirer.com/wp-content/uploads/sites/38/2021/03/web1_Colonel-Crawford-logo.jpg

Submitted content