Galion High School honor rolls


Principal’s Roll – 4.0

9th Grade – Alisha Cocklin, Brianna (Danielle) Felder, Matthew Gimbel, Chelsee Johnson, Brooke Kelly, Ashlee Oris, Natalee Perkins, Grayden Pierce, Melanie Wheeler

10th Grade – J Bishop, Kayden Caudill, Hannah Daniels, Wilson Frankhouse, Zachary Grimes, Kayla Hardy, Grace Murphy, Simon Shawk, Rebecca Sparks, Kaisey Speck, Mya Steele, Shelena Wilcox, Mara Winbigler

11th Grade – Eleanor Chandler, Kaila Davis, Morgan Kimble, Kiana Moulton, Kerrigan Myers, Caleb Strack, Stephen Thompson

12th Grade – Gabrielle Kaple, Jane’t Lugo Ness, Jalyn Oswald, Holden Windbigler, Elizabeth Wolf

Honor Roll – 3.99-3.5

9th Grade – Samuel Albert, Makilee Bowman, Desirae Branam, Cannon Butler, Neavia Cansler, Kalyn Carroll, John Evans, Tyler Fraizer, Walker Frankhouse, Larissa Franks, Jameson (Jamie) Hollis, Emma Jutz, Kellen Kiser, Halle Kiss, Regin Kuehlman, Olivia Lamb, Makenzi Lawson, Alexandra Miller, Carlie Myers, Rece Payne, Makayla Register, Caden Roberts, Katerina Schutt, Andy Sparks, Brody Symsick, Zaynah Tate, Kolton Tyrrell, Evan Watkins, Clayton Yost, Mitchell Young, Adriana Zeger

10th Grade – Marley Adams, Noah Akers, Madilynn Breinich, Samantha Comer, Brooklyn Gates, Emmah Gollihue, Jason Guthridge, Leah Hall, Nathaniel Ivy, Kyle Jenks, Carter Keinath, Austan Kolk, Sariann McFarland, Matthew McMullen, Christian Robinette, Timothy Schlosser, Harley Sharp, Cailyn Watkins

11th Grade – Gabrielle Akers, Jordan Cleveland, Chandler Cobb, Anna Court, Faith Eutsey, Alexa (Grace) Everly, David Harper, Abbie Higinbotham, Jacob Kostelnik, Alison Longwell, Danielle Manring, Gillian Miller, Ceyanna Mohr, Makenna Mohr, Airyona Nickels, Kaylee Robison, Kaitlyn Schieber, Drucilla Singer, Anissa Smith-Sublett, Alaina Sparks, Braxton Tate, Madelyn Thomas, Amber Twigg, Kodin West, Raigan White-Walters

12th Grade – Damontae Adams, Tyler Castle, Wyatt Enders, Colbey Fox, Bailey Franks, Kiersten Gifford, Kaylyn Gimbel, Noah Grochowalski, Kaleb Harsh, Owen Jourdan, Clay Karnes, Hunter Lloyd, Haley Phelps, Emily Sedmak, Tyler Shank, Kennedy Speck

Merit Roll – 3.49-3.0

9th Grade – Samantha Abouhassan, Jorden Borders, Kyra Braen, Trinity Byrd, Breonna Carver, Sean Clark, Jasmine Clingman, Abigail Crager, Braxton Diosi, Hanif Donaldson, Destiny Eichenberger, Alyssa Franks, Teanna Greter, Troie Grubbs, Justin Guthridge, Reece Hickman, Max Hornbeck, Garrett Ison, Virginia King, Kane Longwell, Max Longwell, Emma Maguire, Hudson Miller, Chloe Rupp, Ava Smith, Hannah Smith, Jonathan Strickler, Jordan Thornton, Carter Valentine, Kennan Walker, Brooklyn Will

10th Grade – Kaitlin Bailey, Jessica Balliett, Corbin Bemiller, Hailey Hunter, Jaden Ivy, Tressa Karper, Spencer Keller, Grace Kirk, Tyler Kruger, Melinda LaCourse, Amara Ratcliff, Tyler Seitz, Ethen Seybert, Zachery Slone, Jewelia Stout, Maleah Stratton, Ricky Thompson

11th Grade – Brodie Cooper, Alec Dicus, Douglas Harvey, Kara Laughbaum, Jacalin Lugo Ness, Nathan Najera, Isaac Niedermier, Trevor O’Brien, Garrett Ray, Paige Rudolph, Kacie Runyon, Skyla Symsick

12th Grade – Zoe Braen, Gideon Brown, Sari Conner, Naudia Cordrey-White, Saundra Davis, Alexandria Eckert, Kurt Ensman, Gracelyn Groves, Breanna Harmon, Gage Lackey, Gavin Pennington, Kelsey Redman, Karson Rinehart, Justin Schneider, Austin Sherman, Cassie Thompson, Courtney Throckmorton, Ryan Utz, Julia Williams, Tristan Williams, Destiny Yoder

PIONEER CAREER & TECHNOLOGY CENTER

All A Honor Roll

11th Grade – Madison Cain, Emily Saunders

12th Grade – Colten Britt, Brendan Damron, Natalie Hornbeck, Jacob Lear, Karsey Peters

Honor Roll

11th Grade – John Abouhassan, Katelin Baughn, Nevaeh Clark, Thomas Haley, Madison Harmon, Ciera Harper, Chelsea Hoffman, Christian (Andrew) Jones, Blake Kohls, Benjamin Lee, Isaac Meister, Gage Montgomery, Electra Norwood, Orchid Parsons, Carson Peterman, Kyler Ratcliff, Paige Reagan, Camryn Rupert, Tyler Scott, Brandon Stevens, Katherine Talbott, Nicole Thomas, Nathan Tracht, Makenna Will

12th Grade – Noah Atkinson, Kelly Baldinger, Lucas Bash, Zachary Carroll, Faith Carver, Vincent Christini, Caden Clevenger, Timothy Crawford, Savana Etgen, Kennedy Gifford, Jason Gledhill, Spencer Guinther, Jesi Hart, Markis Lawson, Kimberlyn Ousley, Elizabeth Prince, Tori Robinett, Weston Rose, Caitlin Sexton, Kasidee Sinclair, Alexa Tinch, Ezra Wheatcraft, Ashleigh Wright, Adam Zeger

https://www.galioninquirer.com/wp-content/uploads/sites/38/2019/02/web1_honor-roll-artwork.jpg