As the winter sports season reaches its’ conclusion, the Mid-Ohio Athletic Conference has released all-conference honors for the student athletes from Galion and Northmor High Schools.
GALION TIGERS
Boys Basketball
Second Team- Isaiah Alsip; Honorable Mention- Chase Cooke
Girls Basketball
Second Team- Gabby Kaple; Honorable Mention- Dani Schieber
Wrestling
First Team- Garrett Kuns and Noah Grochowalski; Second Team- Brenden Ganshorn and Mason Weldon
Boys Bowling
First Team- Austin Rinehart; Honorable Mention- Dylan Ruth and Aaron Stewart
Girls Bowling
Honorable Mention- Sara Misura
Boys Swimming
First Team: 200-yard medley relay (Caleb Strack, Sam Rigdon, Clay Karnes, Eli Skaggs); 200-yard freestyle- Karnes; 50- and 100-yard freestyle- Skaggs; 500-yard freestyle- Karnes; 200-yard freestyle relay (Rigdon, Landon Rose, Karnes, Skaggs); 100-yard backstroke- Strack
Second Team: 200-yard individual medley and 100-yard butterfly- Rigdon; 400-yard freestyle relay (L.Rose, Weston Rose, Lucas Conner, Strack)
Honorable Mention: 200-yard medley relay (Ben Alstadt, Gideon Johnson, Alec Dicus, Conner); 200-yard freestyle relay (Luke Eisnaugle, Isaac Niedermier, Braxton Tate, W.Rose); 400-yard freestyle relay (Eisnaugle, Alstadt, Dicus, Tate)
Girls Swimming
First Team: 200-yard medley relay (Bri Wallis, Sari Conner, Allison DeNero, Elise Barnhart); 100- and 200-yard freestyle- Conner; 200-yard individual medley- DeNero; 400-yard freestyle relay (Wallis, Barnhart, Conner, DeNero)
Second Team: 500-yard freestyle- Wallis
Honorable Mention: 100-yard backstroke- Wallis
NORTHMOR GOLDEN KNIGHTS
Boys Basketball
First Team- Meechie Johnson; Second Team- Tyler Kegley; Honorable Mention- Brock Pletcher
Girls Basketball
First Team- Maddi Swihart; Second Team- Karalee Patterson; Honorable Mention- Lydia Farley
Wrestling
First Team- Conan Becker and Conor Becker; Second Team- Jake Neer, Matthew Ross, Mason Burger and Nathan Price; Honorable Mention- Manny Hielman, Gavin Ramos, Aaron Kitts and Kyle Price
Boys Bowling
Honorable Mention- Sam Eichorn
Girls Bowling
First Team- Caitlin Adkins; Second Team- Shelbey Lilly, Chloe Meier, Sara Drumm and Alexis Yarnell; Honorable Mention- Samantha Grogg