Hannah Crawford Elementary School honor, merit rolls


Second Quarter

Submitted content



5th Grade

Honor Roll

Mrs. Gottfried: Graysen Edgington, Sophia Fox, Kinley Hoepf, Brynsley Kitchin, James Schwenning, Taylor Shields, Greta Smith, Emma Stinehelfer, Mika Suarez, Ansley Witter

Mrs. Jones: Meadow Achberger, Adalyn Bond, Keira Dunfee, Chrisha Dyer, N.J. Foy, Sophie Keller, Brock Lisle, Makenze McAdow, Olivia Moore, Maria Perez, Parker Rahm, Riley Ray, Finley Rowlinson, Ryan Schieber, Emily Schwenning

Miss Routzahn/Ms. Beck: Grace Cooley, Zoe Dyer, Ava Miller, Luke Skaggs, Hayden Young

Merit Roll

Mrs. Gottfried: Zane Booker, Aiden Carson, Emily Edgington, Abby Ehmann, Benji Gies, Alex Hartman, Karena Henson, Alexis Jackson, Shiloh Schenz

Mrs. Jones: Bri Brown, Gracelynn Ditmars, Grace Gayheart, Annabelle Harris, Carter Rittenour, Ethan Ruth, Grayson Strausbaugh

Miss Routzahn/Ms. Beck: Sophie Allen, Kaiden Baker, Amira Estrada, Lane Fuller, Aleck-Zander Greathouse, Ella Harding, Mia Hoover, Jentsen Landon, Gracelynn Lash, Aubrey Messenger, Tanner Piper, Kellan Roski, Cami Roston, Sapphira VanBuren, Brylon Watson

4th Grade

Honor Roll

Miss Reiter: Paxen Bauer, Aubrie Miller, Gavin Miller, Devin Stump, Emma Weithman

Miss Smith: Michael Cramer, Kaylee Hall, Averie Hill, Violet Rossman, Landon Sherk

Mr. Tinnermeier: Roman Hoover, Evan LaForest, Luke Rader

Merit Roll

Miss Reiter: Sydney Finnan, Jaxson Ginter, Addi Lambright, Jaxson Lewis, Karleigh Shelton, Kolten Spears, Rhylee Worden

Miss Smith: Chase Beck, Callie Bolles, Adeline Gardner, Liam McConnell, Alexis Moore, Adie Rayborn, Adrianna Saum, Jackson Sutherland, Adalynn Traxler

Mr. Tinnermeier: Braxton Clingman, Lorelei Comerford, Haylee Finney, Jonah Foght, Logan Foust, Jessani Lantz, Molly Perkins, Alaina Riggle, Jamyson Sholes, Avary Stirm, Carter Weber

3rd Grade

Honor Roll

Ms. Hickman: Paisley Bauer, Aamihya Hodge, Gracelynn Palenshus, Kylie Rittenour, Bronson Rumer

Mrs. McGrain: Elias Biglin, Izaiyah Billow, Ashlyn Craig, Emma Wake

Mrs. Perkins: Henry Clady, Ava Honaker, Braya Potter, Jack Reed-Hogeland, Avery Roub, Carter Smith, Bob Somogye

Merit Roll

Ms. Hickman: Justice Burge, Jace Carpenter, Kyler Chapman, Regan Choate, Lincoln Estrada, Ashlyn Hill, Danny Huffine, Blake Lane, Rafael Llamas, Danika Maley, Braylen Moore, Jaiden Nicholas, Laura Ruth, Nash Witter

Mrs. McGrain: Ellie Baer, Mason Batdorf, Elleta Butler, Hoyt Dillow, Bella Hicks, Virginia Layton, Emmi Sqrow, Hailey Starr, Mia Strassell, Harrison Weisenauer

Mrs. Perkins: Kaylee Bond, Carson Brown, Owen Grove, Miles Harding, Brysen Katona, Stella Lisle, Addy Malone, Whitley McKinnon, Makinzie Parker, Edison Rasnake, Aaron Ruth, Heather Turner, Alex Worden

https://www.galioninquirer.com/wp-content/uploads/sites/38/2022/01/web1_Colonel-Crawford-logo.jpg
Second Quarter

Submitted content