Bellville Elementary School honor rolls


ALL A’S LIST

SECOND GRADE — Dominic Amato, John Angelas, Katie Beck, Wyatt Bunnell, Coralene Cline, Wyatt Coble, Marlee Cromer, Brock Douglas, Brody Douglas, Elizabeth Dudley, Makenna Duncan, Natalie Farnsworth, Chloe Formhals, Violet Freeman, Jude Gailey, Emerson Gautreaux, Wade Hamilton, Holden Hite, Ava Kime, Ethan Kline, Kaitlin Kline, Cierra Knecht, Garrett Lane, Riley Line, Paige Reece, Eli Rinehart, Jakob Schmidt, William Spayde, Katie Stamper, Lincoln Thrush, Mia Twedt, Oliver Waite.

THIRD GRADE — Elyza Baumgardner, Brayden Hayes, McKenley Knuckles, Katelyn Lucci, Kylie Ludwig, Adelyn New, mBraylen Peteri, Adelyn Snyder, Malia Walker.

FOURTH GRADE — Jadalyn Brokaw, Wesley Bunnell, Samantha Colliflower, Mackenzie Daniels, Ben Dudley, Allie Emerson, Alaina Hawkins, Davis Hoeflich, Marcus Hoeflich, Bryn Sansom, Ella Schmidt, Kabuto Setser, Luke Stufft, Hailly Thrush.

FIFTH GRADE — Ethan Beck, Milee Carillon, Tristan Cromer, Xander Cyphers, Chase Jones, Zoe Lamp, Clayton Lewis, Austin McFerren, Kenadee Muntain, Eliana Pelkey, Landen Perry, Hunter Rahall, Zoe Secrist.

HONOR ROLL LIST

SECOND GRADE — Briar Bethea, Kylee Bloomfield, Gabriel Dailey, Jay Dearth, Maci Eggeman, Grant Freeman, Mackenzie Gardner, Summer Gilbert, Aimee Greene, Tristan Grier, Caleb Kern, Zachery Lanker, Jaxson Lutzmann, Xzaviar McKenna, Mya Meyers, Makaelah Mills, Hayden Moffett, Kodak Muntain, Emma Neer, Kaleb Porter, Lacey Skaggs, Samantha Skeens, Luke Skoog, Aiden Stamper, Gabriella Twedt, Ridge Wendling, Braylee Wenger.

THIRD GRADE — Matthew Anders, Aiden Armstrong, Kendall Baughman, Landon Beal, Payton Dewey, Gunnar Dill, Addison Duncan, Chesnie Flynn, Olivia Hall, Hailee Huffman, Emma Humphrey, Hannah Jensen, Maria Knight, Jyllian Langer, Ethan McFerren, Conner Miller, Brooke Morrison, Hayden Mowry, Madilynn Peters, Ashley Peterson, Mason Reed, Quentin Rinehart, Sophia Schag, Cayden Sharp, Jaydee Skeens, Ashley Smith, Zhoie Stegall, Quinn Stover, Collin Thompson, Addison Thrush, Joel Twedt, Alexis Walters, Barrett Walters, Titus White.

FOURTH GRADE — Morgan Armstrong, Asia Bechtel, Landon Berry, Addison Brown, Brooklyn Carver, Weston Coble, Aiden DeMoss, Jonathan Evans, Jace Feeman, Sophia Flynn, Charles Granholm, Mariah Hatfield, Kyle Herder, Christian Kinnamon, Lakoda Leedy, Ethan Line, Caleb Mack, Isabella McKenna, Zachary Nelson, Marin Ocheltree, Ava Roberts, Sam Robinson, Hudson Schag, Nicholas Skaggs, Jackson Swiatek, Arianna VanHoose, August Wallis, Adalyn Wise.

FIFTH GRADE — Jhayda Ammons, Jacob Brokaw, Alyssa Burger, Nicholas Coker, Caroline Dill, Jada Doerr, Hansen Dornbirer, Collin Fitzgerald, Maddy Gasser, Drake Goldsmith, Lucas Goodman, Jason Hamilton, Madelyn Hite, Cameron Lanker, Nicholas Martin, Savannah Mazzola, Brianna McGinty, Daisie McGinty, Carter Means, Callie New, Selena Ross, Porter Schmidt, Marissa Schwartz, September Shaum, Matthew Shutt, Rozalyn Stover, Shelbi Sullivan, Ian Symsick, Gavin Thompson, Paisley Thrush, Michael Tokar, Liliana Trunzo, Audrey Vanausdle, Gavin Walker, Adam Wallis, Mason Walls, Kylee Warmath, Sophia Wharton, Ashtyn Wine, Nathaniel Wine.

MERIT ROLL LIST

SECOND GRADE Brevyn Bias, Gunner Crider, Magdelena Hedrick, Whittney Pettigrew, Maissa Price, Brayden Ruckman, Jesse Schmidt, Audrie Thompson.

THIRD GRADE — Cason Faucett, Zayden Haynes, Braeden Hill, Areanna Hood, Chase Lyons, Dalton Moffett, Jasper Picchioni, Kyler Ray, Bentlee Rice, Chase Waite, Cole Warmath.

FOURTH GRADE — Rylan Aldridge, Jonathan Annis, Addison Arbutina, Adelaine Bash, Emma Bauckman, Arianna Bostic, Khristopher Bush, Wade Davis, Madison DeMoss, Brennon Dille, Christian Edwards, Ava Faucett, Noah Goodman, Aubin Grove, Madelyn Hedrick, Landon Hougom, Colin Hull, Ava Marshall, Jayden McGinty, Landen McKee, Avery McWilliams, Connor Phegley, Taylor Richmond, Jonah Robison, Ashtyn Salisbury, Adam Shelton, Jason Wilfong, Abbygail Zack.

FIFTH GRADE — Kaiden Bloomfield, Benjamin Campbell, Olivia Cox, Xander Frederick, Evan Hamilton, Autumn Harris, Ethan Hull, Branden Kime, Julian Mills, Gavin Ocheltree, Emma Parsons, Rhett Peterson, Izzabelle Randolph, Zayn Weemhoff, Gauge Wendling, Ava Wharton, Jacob Zack.

https://www.galioninquirer.com/wp-content/uploads/sites/38/2019/06/web1_honor-roll-artwork-2.jpg