Northmor honor rolls


Northmor Elementary

KINDERGARTEN – 4TH GRADE

Golden Knight Roll: Nash Ponko, Ella Albert, Juliet Cramer, Briston McCombs, Faith Strahm, Hayden Sullivan, Kaydence Buhler, Kellan Walters, Eathon Criss, Kasey Kincaid, Natalie Peterson, Nalia Sackman, Anthony Scheibe, Nevaeh Stewart, Macie Witherell, Randi Beck, Colton Randolph, Abigail Smith, Trenton Murphy, Brianna Phillips, Ryder Ratcliff, Konnor Winand, Titus Boronka, Svannah Chapman, Brady Cooper, Eli Dixon, Landon Frank, Emery Gompf, Emma McCoy, Henry Perkins, Peter Boronka, Bradley Bowlin, Isabella Cavanaugh, Lillyan Davis, Brendan Emrich, Olivia Hill, Karissa Jackson, Tristin Keddie, Delaney Landin, Sawyer Roose, Jackson Welch, Chloe Cooper, Ethan Hinton, Abigail Hinty, Elizabeth Ruhl, Mary Dean, Bryson Garris, Kody Lawhorn, Olivia Levering, Katy Repp, Carter Thomas, Johnna Tolley, Brady Yaussy, Whitney Baker, Jaycie Mullins, Finn Fessler, Tessa Miley, Kathryn Naylor, Matthew Ruhl, Bobby Singh, Owen Wilcox, Madden Binnix, Dean Sautter, Madelynn Smith, Lillian Thomas, Alexis Wykoff, Janey Creswell, Jack Dean, Brody Gray, Ellie Brown, Leighanna Waters, Jackson Wright, Zariah Blevins, Maleah Blevins, Kendra Randolph, Anna Armrose, Fletcher Gompf, Macie Miller, Saleen Miller, Vinton Naylor, Ava Walters, Brody Beck, Destiny Castle, Jaxon Clark, Riley Cooper, Lane May, Camden Workman, Shelby Cooper, Andi Cramer, Kate Lehman.

Silver Knight Roll: Kali Amens, Laynae Carter, Brady Chapman, Andrew Martin, Ryliee Hobson, Gavin Lease, Presley Lilly, Brodie Phillips, Kaylee Prince, Hailey Stuff, Tessa Watterson, Kayla Young, Elizabeth Ficken, Alexis Gallagher, Brendan Barber, Austin Krabill, Hollie Mattix, Evan McCoy, Nolan Miller, Kaylee Pope, Sydni Setser, Isabella Smith, Raegan Welch, Adeline Cadle, Alivea Campbell, Annabelle Thompson, Atley Hootman,-Harlow, Elizabeth Card, Ethan Wright, Kaylee Vancooney, Max Eichorn, Benjamin Desmarais, Sarah Ambrose, Caleb Bays, Brady Haines, Ethan Littleton, Karter Payne, Eric Saunders, Gabriel Spade, Reece Beck, Brooklyn Black, Aden Bowersmith, Jacob Martin, Isaac Neumann, Isabelle Ruhl, Zackery Arnold, Logan Boyle, Adelynn Burgess, Asher Colgan, Aubriana Noe, Ethan Schiefer, Ashtyn Welch, Amyah Welshans, Addison Whited, Cleo Young, Lilah Bowen, Natalie Boyd, Chloe Cass, Bryn Sterrett, Kendall Thomas, Aaliyah Boyd, Gabriela Cuevas, Veronica Kanagy, Jaylynn Patterson, Jason Risher, Lynnlee Weaver, Madelyn Abrams, Brevyn Baker, Ben Burgess, Delaney Carver, Aubrey Keirns, Max Keller, Makayla Mack, Chael McGlothlin, Tanner Miley, Elijah Neumann, Orion Overly, Jon Prelipp, Madisyn See, Claire Tackett, Kallie Wright, Collin Beck, Landon Bishop, Mackenzie Card, Natalee Eichorn, Jayden Hall, Kimberly Harris, Eliot Hays, Shelby Huvler, Faith Mullins, Mia Orth, Camillia Smith, Camdyn Spencer, Aden Whited, Taylor Balok, Makayla Boyle, Shealynn Clark, Levi Faulkner, Doryin Hanes, Serenity Kuhn, Josie Smith, Aleigha Thacker, Violet Wade, Sebastain White, Dream Mills, Case Queen, Alyssa Brown, Isabelle Dallman, Reba Kinder, Reagan Long, Addilynn Padgett, Steven Schiefer, Peyton Snyder, Hazel-Alice Zellner, Paisley Fulk, Belladonna Threadgill, Josiah Blevins, Greyson Benner, Carter Watkins, Bacilio Gaddis, Maddi Van Way, Emily Williams, Elizabeth Arnold, Rodney Acord, Jaxon Bechtler, Cassidy Cullen, Kristie Miller, Kirsten Honaker, KK Smith, Brian Snyder, Justin Wade, Haylee Walker, Raevyn Webb, Aayla White, Natalie Winand, Kylie Baldwin, Logan Bishop, Natori Clevenger, Anabell Cornwell, Michelle Harris, Michael Javens, Lilly Kerce, Brennan Payne, Luke Remy, Elijah Saunders, Isabella White, Bryson Baker, Ally Olmstead, Dylan Normant, Veronica Grace, Billy Bowlin, Jillian Zeger, Jackson Keller, JD Albert, Aubrey Crabbe-Brake, Kendal Fulk, Kyle Knight, Aria Wright, Madison Pickering, Lyla Bishop, Trevor Bowersmith, Owen Cass, Dane Creswell, Jackson Ernsberger, Eli Fissel, Caleb Jones, Kaitlyn Meadows.

5TH – 6TH GRADE

All A’s Golden Knight Roll: Brooklyn Kissling, Caiden Marinez, Parker Repp, Grant Bentley, Mia Fidler, Jillian Mariotti, Raelyn Fulk, Isabel Crowder, Katie Holloway, Nicholas Armrose, Cowin Becker, Jaxson Wenger, Briez Abrams, AJ Bower, Ella Creswell, Aiden Hays, William Naylor.

All A’s & B’s Silver Knight Roll: Cole Cuffman, Rael Ernsberger, Bo Landin, Kaeson Ratcliff, Nathaniel Saunders, Katie Statler, Maya Trainer, Brianne York, A.J. Benarth, Katie Dean, Alexa Gillam, Emma Smith, Hannah Kanagy, Maggie Brewer, Madisen Hale, Bayla Miller, Allison Sheriff, Kyla Gladman, Nathan Krabill, Ryan Lehman, Megan Mills, Zoe Montague, Sidney Wilcox, Alivia Blanton, Neveah Gallagher, Griffin Healea, Logan McCown, Alisha Williams, Tristan Hammond, Alithea Holloway, Alana Johnson, Emily Ball, Grant Beard, Madalyn Mattix, Cade Miracle, Elizabeth Erlsten, Will Sears, Willow Faulkner.

5th – 6th Grade Merit Roll: Cheyenne Arnett, Kaitlyn Kissling, Nevaeh Moyer, Patti Wenger, Owen Yunker, Isaac Black, Kelbie McDonald, Vincent McKinney, Alyssa Tammer, Autumn Holmes, Morgan Randolph, Aydan Reyes, Ashlyn Calnek, Paul Cramer, Drew Hammond, Saje Miley, Katelyn Miley, Harley Barler, Madson May, Billy Prince, Mykenzie Hobson, Breanna Lott, Reagan See.

Northmor Junior High

7TH GRADE

All A’s: Jeremiah Adams, Kylee Bilancini, Wesley Hammond, Anna Erlsten, Lauren Johnson, Riley Johnson, Emilee Jordan, Sydney Kelley.

A/B: Madelyn Blunk, Nicholas Cavanaugh, Abby Conant, Autumn Driscoll, Fayth Gallagher, Allen Gray, Wesley Hammond, Braelyn Ingles, Amanda Kincaid, Owen Philpot, Hailey Pollard, Toby Pryor, Chance Stoney, Cooper Thomas, McKenna VanDyke, Bohdi Workman, Emily Zeger.

8TH GRADE

All A’s: Johnathan Artrip, Kahlan Ball, Kaytlyn Barney, Graesin Cass, Canyon Dart, Haley Dille, Rachel Ervin, Matthew Kearns, Katherine Marquis, Jack Sears, Addison Stevens-Scroggins, Reagan Swihart, Maggie Tuttle, Gavin Whited.

A/B: Dylan Amens, Ethan Branch, Kristy Brown, Timothy Diehl, Lane Gallagher, Abigale Huffine, Britney Maynard, Elizabeth Peters, Corbin Potts, Trenton Ramos, Faith Taylor, Autumn Webb, Alexis Wenger, Griffin Workman, Maddison Yaussy, Riley Yunker.

Northmor High School

9TH GRADE

All A’s: Abigail Donner.

A/B: Megan Adkins, Natalie Bloom, Tyler Boggs, Olivia Bower, Emilie Drumm, Megan Everly, Kylee Fout, Austin Hammond, Rylee Hollingsworth, Julie Kanagy, Luke Montague, Andrew Moore, Gage Presley, Olivia Schnuerer, Michael Stuff, Morgan Wiseman,

10TH GRADE

All A’s: Austin Amens, Conor Becker, Elijah Davis, Juliana DiTullio, Jessica Duryea, Madelynn Jordan, Jaden Kachermeyer, Carolyn McGauley, Wyatt Reeder, Alexander Tuttle.

A/B: Tory Carver, Jordan Haines, Cassady Healea, Madison Huntsman, Cheridan Jones, Sabrina Kelley, Hunter Mariotti, Kaylee Morris, William Patterson, Adam Petulla, Brandon Planey, Gavin Ramos, Alexis Satorius, Ethan Trainer.

11TH GRADE

All A’s: Sierra Arthur, Hailey Barnhart, Aaron Berg, Brody Bishop, Alyson Blunk, Christopher Bood, Anna Donner, Adalyn Farley, Chase Hoover, Elizabeth Mayton, Hunter Mills, Anthony Petulla, Lexie Stoney, Isabelle Szulewski, Lillian Tate, Ryland Thomas, Brent White.

A/B: Hanna Bentley, Christine Boner, Jesse Cline, Mostyn Evans, Ciara Everly, Sarah Lewis, Paul Scott, Carolina Walker.

12TH GRADE

All A’s: Cristianna Boggs, Rebecca Duckworth, Jade Etue, Samantha Grogg, Manny Heilman, Adria Houghtby, Hope Miracle, Emma Naylor, Melia Stackhouse, Caitlin Thebeault, Austin Wheeler.

A/B: Jamie Barler, Conan Becker, Brooke Bennett, Kaleb Briggs, Ameleah Candel, Gavin Erhard, Kaleb Hart, Brandi Heston, Allison Ivy, Tyler Kegley, Emily Mangette, Chloe Meier-Wenger, David Milavec, Brandon Thomas, Noah Trainer, Jordyn Zoll.

https://www.galioninquirer.com/wp-content/uploads/sites/38/2018/06/web1_honor-roll-artwork.jpg